úterý 25. března 2014

Pozvánka na cestu do trvalkového zahradnictví von Zeppelin v Bavorsku   


Milé zahradnice a zahradníci,
malíři a malířky,

zvu Vás na vyhlídkové putování nádhernou bavorskou kulturní krajinou do téměř stoletého trvalkového zahradnictví hraběnky von Zeppelin. Zahradnictví se zaměřuje především na pěstování pivoněk, denivek, máků, kosatců a růží, nyní jej spravuje dcera a vnučka hraběnky.

Cesta vede pod Alpami ke Schwarzwaldu, krajinou zvanou Modrá zem (díky průzračnému podhorskému vzduchu), posetou zahradami, jezery s ostrovními kláštery, malými městečky a vesničkami, kde ještě dnes za soumraku můžete potkat staré sedláky vedoucí své kravky z pastvy do chléva...

Jako motivační četbu před cestou doporučuji autorku Maria Calasanz Ziesche, dnes již zesnulou řeholnici, autorku životopisných románů plných lidské laskavosti, odvahy a víry.
Např. román Prázdné ruce - příběh opata Berna z benediktinského kláštera Reichenau.

Akvarel či pastel určitě s sebou!

Z Chlumu u Třeboně je to nejkratší cestou asi 750 km, tj. nejméně 9 hod cesty. Termín, trasa a místa zastavení budou upřesněny podle zájmu účastníků.

Fotky míst, která můžeme cestou tam navštívit, si můžete prohlédnout zde:
Cena podle počtu účastníků (min. počet 6 účastníků), délky a náročnosti pobytu bude přibližně 6.800 kč -  zahrnuje dopravu klimatizovaným autem, řidiče a ubytování.

Podrobnosti Vám ráda zašlu mejlem.

Průběžně sem budu další informace ještě doplňovat.